ATRIOS Dračí kros
nedeľa 17.10.2021

Lesný beh pre Radosť pre malých aj veľkých drakobijcov.

Organizátor:
ŠK pre Radosť, o.z.

Usporiadateľ:
usporiadateľské služby zabezpečuje SunBell s. r. o.

Vzdialenosť:
Dračí kros 15km, prevýšenie 420m
Malý dračí kros 5km, prevýšenie 125m
Dráčikovské behy:
> 100 a 200m, bez prevýšenia
> 500m, prevýšenie 10m
> 750, prevýšenie 15m
> 1000, prevýšenie 20m
> 1250m, prevýšenie 25m

Kategórie:
Dračí kros 15km: M, M40, M50, Z, Z40
Malý dračí kros 5km: M, M40, M50, Z, Z40
Malí dráčikovia 100m (2017-2021), nesúťažný - nemeraný beh, rodič môže bežať s dieťaťom, ale nesmie ho niesť
Veľkí dráčikovia 200m (2015-2016), nesúťažný - nemeraný beh, rodič môže bežať s dieťaťom, ale nesmie ho niesť
Dračia prípravka I. 500m CH, D (2013-2014)
Dračia prípravka II. 750m CH, D (2011-2012)
Mladší draci 1000m CH, D (2008-2010)
Starší draci 1250m CH, D (2005-2007)
Pre zaradenie do vekovej kategórie je rozhodujúce dosiahnutie stanoveného veku v tomto roku bez ohľadu na deň a mesiac narodenia

Prezentácia:
16.10. 16:30-18:30
17.10. so začiatkom od 8:00 a koncom 30 minút pred štartom jednotlivých pretekov.
Vo voľnočasovom Areáli pod horárňou na Peknej ceste, Bratislava-Rača

Štart:
Malí dráčikovia, Veľkí dráčikovia, Dračia prípravka I., Dračia prípravka II: od 9:30
Dračí kros: 10:00
Malý dračí kros: 10:10

Mladší draci a Starší draci od 10:13
spoločný štart všetkých tratí je Areál pod horárňou na Peknej ceste, Bratislava-Rača 

Cieľ a vyhlásenie výsledkov:
spoločný cieľ všetkých tratí je Areál pod horárňou na Peknej ceste, Bratislava-Rača 
12:00 vyhlásenie výsledkov Dráčikovské behy, Dračí kros, Malý dračí kros

Časový limit:
nie je

Predpoklad dobehu víťazov do cieľa:
Dračí kros: prvý muž o 11:00, prvá žena o 11:10
Malý dračí kros: prvý muž o 10:20, prvá žena o 10:25

Účastnícky limit:
300 bežcov Dračí kros a Malý dračí kros
100 bežcov Dráčikovské behy (detské)
V súlade aktuálnym COVID automatom pre okres Bratislava III

Štartovné:
Dobrovoľné, min. 1€

Zaplatené štartovné sa nevracia. Do 14.10.2021 do 24h je možné zaplatené štartovné presunúť na inú osobu za manipulačný poplatok 4€. Presúvať štartovné na ďalší rok nie je možné.
V prípade, ak chcete prepísať vaše štartové číslo na iného účastníka, alebo urobiť drobnú zmenu v prihláške, môžete tak urobiť na stránke vysledkovyservis.sk. V hlavnom menu vyberte položku „Zmena prihlášky“ a uveďte všetky údaje o novom účastníkovi. Zmenu však musí urobiť osoba, ktorá bola pôvodne prihlásená. Štartový balík už preberá nový účastník. Po prevzatí štartového balíka už nie je presun štartovného čísla možný.

Úhrada štartovného:
Štartovné môžete uhradiť viacerými spôsobmi. Všetky vám budú ponúknuté po vyplnení online prihlášky. Odporúčame zvoliť úhradu platobnou kartou. Je rýchla, bezpečná, výhodná pri platbe zo zahraničia a Vaše meno sa objaví v zozname prihlásených okamžite. Ak nevyužijete možnosť platby kartou, príde Vám email s inštrukciami k ostatným druhom platieb (ak email nenájdete, skontrolujte priečinok SPAM/REKLAMA). Neuhrádzajte prosím štartovné poštovou poukážkou.

Trate:
Dračí kros: Lesný terén, s krátkym, ale strmým stúpaním na "Dračí chrbát"
Malý dračí kros: lesný terén
100 a 200m: asfalt
500m, 750m, 1000m a 1250m: lesný terén, 250m okruh

Občerstvenie:
Jedna občerstvovacia stanica pre Dračí kros na 9,8-om km (U Slivu). Na občerstvovacej stanici bude voda, jont, cola, soľ. V cieli bude voda. (na základe rozhodnutia Mestských lesov Bratislava bude tento rok občerstvovacia stanica na novom mieste U Slivu)
Na základe pokynov RÚVZ Bratislava, žiaľ nesmieme tento rok robiť našu tradičnú Dračiu grilovačku, ani opekačku. K dispozícii všetkým bude bufet Pri horárni, kde si budete môcť zakúpiť jedlo aj pitie.

Batožina:
Úschovňa batožiny bude v priestore označenom ako "ÚSCHOVŇA". Ak si uložíte batožinu do úschovne, tak štartové číslo Vám poslúži na výdaj batožiny.

Ceny: 
Prvý traja v kategórii  v behoch Dračí kros 15km a Malý dračí kros 5km: Vecné ceny.
Prvý traja v kategórii v behoch Dračia prípravka I. 500m, Dračia prípravka II. 750m, Mladší draci 1000m, Starší draci 1250m: Vecné ceny.
V kategóriách Malí dráčikovia a Veľkí dráčikovia, ktoré sú nesúťažné, ceny neudeľujeme. Každé dieťa dostane v cieli odmenu. 

Prihlasovanie:
Online prihlasovanie bude ukončené 14.10.2021 o 24,00, alebo v momente naplnenia účastníckeho limitu. Po tomto dátume, ak nebude naplnený  účastnícky limit sa bude dať prihlásiť aj na mieste v deň pretekov. Hneď po uhradení štartovného sa Vaše meno zobrazí v zozname prihlásených a príde Vám email s potvrdením. Ak nezvolíte platbu kartou, príde vám email s inštrukciami k platbe (ak email nenájdete skontrolujte priečinok SPAM/REKLAMA).
Za prihláseného sa považuje pretekár až po uhradení štartovného.

SOS tel. linka:
Ak by sa vyskytol nejaký zdravotný problém na trati alebo by ste potrebovali pomoc volajte na tel. číslo, ktoré bude uvedené na zadnej strane štartového čísla.

Meranie času a výsledky:
Časomieru zabezpečuje firma SunBell s. r. o. - VysledkovyServis.sk. Výsledky budú priebežne zverejňované na stránke VysledkovyServis.sk. Ak zadáte v prihláške svoje tel. číslo dostanete SMS s výsledným časom.

Štartové číslo:
Každý pretekár je povinný mať pripevnené štartovné číslo na hrudi, tak aby bolo viditeľné a nesmie byť prekryté. Bez štartového čísla na hrudi nebude Váš čas zaznamenaný. Štartové číslo je majetkom usporiadateľa. Štartové čísla sú bez súhlasu usporiadateľa neprenosné na inú osobu. Pretekár, ktorý bude štartovať so štartovým číslom prideleným v štartovej listine inému pretekárovi bude diskvalifikovaný.
Ak si uložíte batožinu do úschovne tak štartové číslo Vám poslúži na výdaj batožiny.

Zadná strana štartového čísla:
Na zadnej strane štartového čísla máte možnosť vyplniť zdravotné údaje o vás. Tieto údaje použije organizátor výlučne v prípade zdravotných komplikácií pretekára a následného ošetrenia zdravotnou a záchrannou službou. V prípade Vášho záujmu, doplňte prosím predložené údaje o váš aktuálny zdravotný problém, chorobu, alergiou, kontaktnú osobu, prípadne inú dôležitú informáciu, ktorá nám môže pomôcť v prípade, ak vám počas, resp. po skončení behu bude poskytovaná zdravotná pomoc.
Na zadnej strane nájdete aj tel. kontakt na záchrannú službu počas podujatia.

Štartovné obsahuje:
- sladká odmena pre každé dieťa v cieli
- magnetka s drakom Emilom pre každé dieťa v cieli
- jedinečná medaila pre dospelých
- pitný režim na občerstvovačke a v cieli
- úschovňa batožiny
- finišerská SMS s výsledným časom (potrebné v online prihláške uviesť tel. číslo)
- diplom
- individuálne cieľové video
- číslo

Drakobijecké tričko s dlhým rukávom:
Ohnivo-červené tričko s dlhým rukávom s potlačou za príplatok 7,5€ si môžete objednať v prihláške. Materiál bavlna, takže len tak na nosenie medzi pretekmi. 
 


Sprievodný program:

- malí účastníci sa tiež môžu vyblázniť v rámci areálu kde sú k dispozícii rôzne preliezky, šmýkačky a hojdačky.

V Atrios stánku pre všetkých návštevníkov Atrios DRAČIEHO KROSU čaká množstvo prekvapení a zábavných aktivít.
- maľovanie na tvár
- tvorivé dielničky
- Fotenie s drakom Emilom
- zábavné súťaže
- veselý fotokútik

Teší sa na Vás tím Atrios, váš dobrý sused.

Pravidlá:
Každý účastník prihlásením na preteky vyhlasuje, že absolvoval lekársku prehliadku s výsledkom prehliadky "schopný absolvovať preteky". Každý účastník štartuje na vlastnú zodpovednosť a zodpovedá za svoj zdravotný stav v akom nastupuje na štart a zúčastňuje sa pretekov. Organizátor neručí za škody na zdraví a majetku vzniknuté účastníkom v súvislosti s cestou, pobytom a s účasťou pretekárov na podujatí.
Účastník je povinný, zlikvidovať všetok odpad, ktorý sám vytvorí na trati. Porušenie tohto pravidla bude mať za následok diskvalifikáciu.
Je povinnosťou umiestnených pretekárov sa zúčastniť slávnostného vyhlasovania a ceny je nutné si prevziať osobne.
Za štart účastníkov mladších ako 18 rokov, nesie zodpovednosť ich zákonný zástupca.

Podmienky pre podujatia podľa Vyhlášky č. 223 v súvislosti s Covid-19 a aktuálneho Covid automatu:
Podujatie sa uskutoční v režime OTP. Tzn., že podujatia sa môžu zúčastniť iba osoby ktoré sú buď plne očkované, testované (od odberu PCR 72 hodín, Ag 48 hodín), alebo ochorenie COVID-19 prekonali za ostatných 180 dní.

Očkovaná osoba sa bude musieť pri prezentácii preukázať Digitálnym COVID preukazom EÚ (vytlačeným, alebo v aplikácii GreePass), alebo národným očkovacím certifikátom s QR kódom.
Za zaočkovanú osobu sa považuje dieťa do veku do 12 rokov a 2 mesiacov.

Výnimku z očkovania majú osoby ktoré prekonali ochorenie COVID-19 v období pred nie viac ako 180 dňami. Čiže pred 17.4.2021. Túto skutočnosť treba doložiť potvrdením od lekára. Vzor potvrdenia si môžete stiahnuť TU.

Za otestovanú sa považuje osoba ktorá má:
• negatívny výsledok RT-PCR/LAMP testu nie starší ako 72 hodín
• negatívny výsledok AG testu nie starší ako 24 hodín.

Testovaná osoba sa bude musieť pri prezentácii preukázať SMS potvrdením, alebo vytlačeným potvrdením, alebo Digitálnym COVID preukazom EÚ v aplikácii GreenPass.


Doprava:
Počet parkovacích miest pred areálom je obmedzený. V záujme zachovania maximálneho komfortu účastníkov a minimalizácie uhlíkovej stopy, vyzývame Bratislavčanov aby využili MHD. Doprava na štart do Areálu pod horárňou je zabezpečená novou autobusovou linkou č. 154 zo zastávky Hubeného (pred Ternom na Peknej ceste, 100m od zastávky električiek Pekná cesta). Linka bude v deň pretekov premávať špeciálne pre Atrios Dračí kros od 8:07.

Pomáhame Deťom s rakovinou:
Beháme lebo sme zdraví, alebo sme zdraví lebo beháme? Pre ľudí s rakovinou žiaľ ani jedna z možností nie je správna. Rakovina si nevyberá a u detí už vôbec nie.

Chceme dať nášmu podujatiu ďalší rozmer a pomôcť tým, ktorí aktuálne pomoc potrebujú. Výber sme nechali na komunitu horských bežcov a vo FB skupine "Horský beh" ste v ankete vybrali. Rozhodli ste, že keď už nemôžeme bežať s nimi, budeme bežať pre nich.

V roku 2020 sme uzatvorili partnerstvo s organizáciou Deťom s rakovinou.
Okrem toho sa venujú aj ďalším formám pomoci ako je adresná pomoc rodinám v zlej sociálnej situácii, arterapii a osvete. 

Pri registrácii môžete Deťom s rakovinou venovať dobrovoľný príspevok na ich činnosť. My sa pridávame a každý rok tejto organizácii venujeme časť z vyzbieraného štartovného.  

Deťom s rakovinou je nezisková organizácia ktorá od roku 2015 funguje priamo na Klinike detskej hematológie a onkológie Národného ústavu detských chorôb v Bratislave. Jej cieľom je vybudovať špičkovú kliniku detskej onkológie aby sa dosiahol čo najvyšší počet úspešne vyliečených detí.

Viac o ich práci sa dozviete na stránke Deťom s rakovinou.


Kontakt:
behy@sk-pre-radost.sk

Organizátor si vyhradzuje právo zmien podľa aktuálnej situácie.

                 
Víťazi predošlých ročníkov

15km      
2012 1:11:09 Michal Glaus    1:18:26 Diana Tešovičová
2013 1:03:18 Martin Plačko   1:14:53  Diana Tešovičová
2014 1:03:17 Pavol Bukovác   1:14:26 Renata Klčová  
2015 1:02:29 Boris Kotman   1:06:46 Nikola Čorbová
2016 1:01:50 Boris Kotman   1:14:04 Renata Klčová  
2017 0:59:46 Dávid Žigo   1:08:05 Nikola Čorbová
2018 0:59:43 Dávid Žigo   1:09:13 Katarína Lovrantová
2019 1:01:18 Dávid Žigo   1:22:58 Viktória Africhtová
5km        
2013 0:20:59 Matej Hraboš   0:26:25 Lenka Podhradská
2014 0:18:40  Jakub Valachovič    0:26:50 Michala Prokešová
2015 0:19:30  Alexander Moravčík   0:22:49 Petra Turčeková
2016 0:19:29 Simon Brunovský    0:27:18 Viktória Adamčová
2017 0:19:32 Marek Ocel   0:23:01 Petra Turčeková
2018 0:18:01 Konštantín Kocian   0:23:31 Petra Luptáková
2019 0:20:35 Henrich Pršek   0:21:22 Eliška Klepková
15km beh so psom           
2014 1:04:55 Martin Opolecký   1:18:39 Jana Mareková
2015 1:03:25 Šimon Cipro   1:14:22 Jana Mareková
2016 1:01:44 Richard Chrappa   1:08:57 Katarína Lovrantová
2017 1:15:02 Tomáš Szabo    1:19:39 Nicolle Lipková